10 dôvodov, prečo sa učiť nemecký jazyk ako cudzí jazyk

V tomto príspevku by som vám chcel vysvetliť, prečo by sa mal človek učiť nemčinu ako cudzí jazyk. Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste sa mali naučiť nemecky. Nemecký jazyk vytvára nekonečné možnosti ďalšieho rozvoja a získavate zručnosti, pomocou ktorých môžete zlepšiť svoju profesionálnu a súkromnú kvalitu života.

Aj keď človek znova a znova počuje, že nemecký jazyk je zložitý a ťažký, nesystémový a plný pascí a že tomuto jazyku chýba logika, je o to úžasnejšie, že milióny ľudí na celom svete čelia výzve učiť sa nemčiny každý rok. A dokonca zároveň úspešne. Nemecký jazyk má vo veľkých častiach sveta veľmi dobrú povesť. Imidž nemčiny ako vedeckého jazyka podporujú vynikajúce študijné a výskumné podmienky, vďaka ktorým je nemecká univerzitná krajina aj naďalej veľmi atraktívna pre študentov a vedcov z celého sveta. Samozrejme, znalosť nemčiny nie je povinná pre každý študijný program. Ale sú to ľudia ako vy, aby sa mohli zúčastniť každodenného života v Nemecku. A v neposlednom rade je znalosť nemeckého jazyka predpokladom porozumenia Nemecku v rozmanitosti jeho sociálnych, politických a kultúrnych hodnôt.

Áno, tí, ktorí hovoria po nemecky, majú v skutočnosti na svojej strane množstvo výhod. Často to nie je podozrivé, ale nemčina je jazykom s väčšinou rodených hovorcov v rámci Európskej únie a s príslušnými znalosťami sa možno zúčastniť jazykovej a kultúrnej oblasti, ktorá zahŕňa niekoľko krajín a viac ako sto miliónov ľudí.

Každý, kto sa trochu dlhšie a intenzívnejšie zaoberá nemeckým jazykom, v ňom určite objaví logiku a štruktúru a naučí sa vážiť si aj štylistické varianty a možnosti, ktoré umožňujú stavbu viet a tvorbu slov. A bude schopný čeliť názoru, že nemčina znie drsne a agresívne. Tí znalí skôr vedia, že jazyk môže plynúť príjemne mäkko a rozvíjať eleganciu. Ak je to to, čo váš reproduktor chce. Nie nadarmo je nemčina jedným z najdôležitejších jazykov romantických piesní a inej vážnej hudby.

Vráťme sa však podrobnejšie k dôvodom a pozrime sa na to, prečo by ste sa mali učiť nemecký jazyk ako cudzí jazyk. Tu je niekoľko dôvodov, ktoré ma inšpirovali k učeniu sa nemčiny:

1. Urobte si kariéru

Mnoho nemeckých spoločností má medzinárodné pobočky. Dobrá znalosť nemčiny zvyšuje šance na kariéru v nemeckej spoločnosti na Slovensku. Radi by ste sa kvalitne pripravili na pohovor? Rád Vám pomôžem s prípravou na pohovor v nemeckom jazyku.

2. Štúdium

Strojárstvo, medicína alebo filozofia – Nemecko a Rakúsko sú obľúbené študijné krajiny. Nemecký alebo rakúsky vysokoškolský titul si vážia zamestnávatelia na celom svete.

3. Výskum

Chcete sa stať kvantovým fyzikom alebo morským biológom? Nemčina je druhým najdôležitejším jazykom vo vede. Základy nemeckého jazyka sú prospešné pre mnohé oblasti výskumu.

4. Práca v Nemecku

Dobré pracovné podmienky a ekonomická sila Nemecka a Rakúska priťahujú kvalifikovaných pracovníkov z celého sveta. Po USA je Nemecko druhou najobľúbenejšou krajinou pracujúcich na svete. Ak máte v pláne prácu v zahraničí, najmä v Nemecku alebo vo Švajčiarsku ako lekár či zdravotná sestra, oslovte ma a pomôžem Vám so sprostredkovaním práce vo Švajčiarsku a v Nemecku.

5. Komunikujte

100 miliónov ľudí v Rakúsku, Švajčiarsku a Nemecku hovorí nemecky. To robí z nemčiny najrozšírenejší materinský jazyk v Európe a jeden z desiatich najrozšírenejších jazykov na svete.

6. Prečítajte si pôvodnú svetovú literatúru

Nemecko je krajinou básnikov a mysliteľov. Každý, kto miluje literatúru, by si rád prečítal Goetheho „Faust“ v origináli.

7. Prekonávanie predsudkov

Myslíte si, že nemčina nie je melodická? Potom by ste si určite mali vypočuť „slam“ z nemeckej poézie.

8. Rozpoznať podobnosti

Nemčina nie je taká ťažká, ako by ste si mohli myslieť. Mnoho nemeckých slov úzko súvisí s angličtinou alebo migrovalo do iných jazykov.

9. Rozumieť nemeckým dialektom

Nikdy to nebude nuda: či už bavorská, hesenská alebo berlínska. V Nemecku je veľa dialektov. Ak sa radi učíte jazyky, po ukončení kurzu nemčiny môžete naďalej usilovne cvičiť.

10. Naučte sa viac jazykov

Poznáte jedného, ​​poznáte všetko. Keďže nemčina je základom, môžete sa ľahšie naučiť ďalšie germánske jazyky. Holandčina a dokonca afrikánčina môžu byť odvodené z nemčiny.

Zaujal Vás článok a váhate nad výučbou nemeckého jazyka?